TÜRKLER BELDESİ

Doğanın cömert davrandığı aynı zamanda huzurlu ve sakin ortamının yanısıra eğlenceli atmosferiylede büyüleyici bir tatil imkanı veren Türkler Alanyanın en özel ve seçkin bölgelerinin başında yer almaktadır. Son yıllarda artan turizm yatırımlarıyla, muhteşem doğası ve mavi bayraklı plajlarıyla ek en yeni ve en güzel otelleride içinde barındıran belde olmasıylada adını uluslararası alanda sıkça geçirmektedir. Türkler beldesi Antalyanın 115 km doğusunda, Alanyanın 15 km batısında doğusunda Payallar, batısında ise Avsallar beldeleri bulunan ve 3/4 orman olan Turizm merkezidir.Beldede 7 km uzunluğunda sahil şeridi ve 40′ ı aşkın otel bulunmaktadır. Bölge Manavgat’tan Alanya’ya kadar uzanan ince kumları ile yabancılar tarafından bilinen sahil şeridinin önemli turizm ve yazlık beldesidir. Antalya (92km) ve Gazipaşa (62km) havalimanlarıyla ulaşım oldukça kolaydır.

HAYPARK RESIDENCES Antalya’nın , Alanya ilçesi , Türkler beldesinde projelendirilmiştir. Antalya , Alanya karayolu üzerinde ana yoldan 280 metre içeride bulunmaktadır. Antalya ya 104 km. Alanyaya 20 km. mesafededir. Parselin hemen yanında yer alan duble yolla Türkler ve Avsalların merkezine, otellere ve AVM’lere ulaşım çok rahattır.

% 26.8 lik bir eğime sahip arazi üstüne kurulacağı için panoromik deniz ve orman manzarası bulunmaktadır. Deniz yönünden gelen esintiler tüm yerleşkeye doğal bir klima etkisi sunmaktadır. Tüm havuzlar, aktivite, restoran, dinlenme, güneşlenme alanları ve peyzaj düzenlemeleri tüm binaların arasında bulunan büyük bir merkezi alanda konumlandırılmıştır. Bütün daireler binaların ön yüzüne bakacak şekilde tasarlanmış ve manzaradan maksimum faydalanmak için girişler arkadan ve ferah şekilde planlanmıştır. Açık otoparkların yanısıra Kapalı otoparklarıyla, aktivitelere açık eşsiz teraslarıyla ve de çok ince ve ustalıkla planlanmış mimarisiyle çok elit bir residans konforu yaşatmaktadır

Dört tarafı parklarla çevrelenmiş parsel üzerinde bulunan Haypark’ın batı yönünde Türkler Milli Parkı ( doğal orman ) , güneyinde  ( 300 metre mesafede ) Akdeniz bulunmaktadır.

Hayparkın güney batısında modern otellerin olduğu Fuğla yarım adası bulunmaktadır.

Türkler Beldesi , Akdenizin en yeni turistik tesislerinin bulunduğu Antalya , Alanya karayolu üzerinde Antalya hava limanına 98 km mesafede Alanya Gazipaşa hava limanına 62 km mesafede bulunmaktadır.

Doğal güzellikleriyle ,sosyal aktiviteleriyle,yeni, modern ve kapsamlı tesisleriyle Türkler Beldesi Alanya turizminin parlayan yıldızı konumundadır.