Antalya körfezinin doğu ucunda bugün her ulustan insanın sürekli yaşam alanı seçtiği Alanya aslında yüzyıllar önce bir korsan kenti olarak kurulmuştu. Daha sonraları Hititler , Romalılar , Bizanslılar 13.yüzyılın başlarında Selçuklular tarafından alınmış , Selçuklu sultanlarının kış aylarını geçirdikleri başkent olarak kullanılmış ve Alaiye adını almıştır. 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğunun egemenliği altına girmiştir.

Antalya yöresi 20. yüzyılın ikinci yarısında giriştiği turizm hamlesi sonuçlarını vermiş , bugün sahip olduğu görkemli plajları , modern tesisleri alt yapısı , sosyal ve kültürel faaliyetleriyle dünya turizminin en önde gelen merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Antalya Körfezinin doğu ucunda her ulustan insanın sürekli yaşam alanı seçtiği, milyonlarca turistin tatilini geçirmek için geldiği Alanya, her sene tekrarlanan bir çok uluslararası festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya  markalarının da içinde  bulunduğu  çok  çeşitli  kafe  ve  restoranlar  eğlence  mekanları ,festivaller  sosyal  yaşamı  keyifli  hale getirmektedir

 

Uluslar arası sokak basketbolu turnuvası : Nisan ayı

Dekatlon ( Bisiklet , koşu ) : 12  Mayıs

Uluslar arası hentbolu turnuvası : 25 – 30 Haziran

Plaj Futbolu : 4 – 16 Temmuz

Plaj Voleybolu : Temmuz

Uluslar arası Dağ Bisikleti Yarışması : 13 – Ekim

Uluslar arası Triatlon Yarışması  ( yüzme , bisiklet , koşu ) : 24 Ekim

gibi ayrıca tenis , trekking , rafting , parasailling , yamaç paraşütü , su kayağı,

uçan su şelalesi gibi çok çeşitli su oyunları , atv ve jeeplerle doğa turları , kültürel geziler , korsan gemileriyle yapılan turlar , Alanya’da yaşamın ne kadar renkli ve keyifli olduğunu göstermektedir.

Dünya markalarının da içinde bulunduğu çok çeşitli kafe ve restoranlar eğlence mekanları ,festivaller sosyal yaşamı keyifli hale getirmektedir.

Alanya’da tam manasıyla Akdeniz iklimi hakim olduğundan senede 300 gün denize girilmektedir.

Her sene Alanya’ ya gelen milyonlarca turist , nüfusun beşte birinin yabancı olması ,60.000 ( altmışbin) ‘den fazla konutun yabancı uyruklu kişilere satılmış olması Alanya’nın ne derece önemli bir turizm merkezi olduğunu göstermektedir.

Bütün bu güzelliklerden daha fazla yararlanmak isteyen Dünya insanının bu bölgede prestijli proje arayışlarının artması bizi bu bölgede özel bir proje yapmaya yönlendirmiştir.